piątek, 23 listopada 2018

Projektowy piątek

Intensywnie dziś pracowaliśmy i uczyliśmy się. Praca projektowa bardzo sprzyja rozwijaniu umiejętności współpracy. Bo razem możemy więcej. Drugoklasiści przyzwyczajeni bardzo dobrze rozwinęli tę umiejętność. Pracują wspaniale w losowo dobranych grupach.
Dziś realizowaliśmy kolejny scenariusz w ramach projektu "Matematyka z klasą". Był to już typowo matematyczny temat; "Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy?" Najpierw obejrzeli film na temat projektowania odzieży. Zobaczyli dawne stroje sportowe oraz te współczesne. Na zajęciach uczniowie utrwalili nazwy figur płaskich oraz ich własności. Poznali nazwy: trójkąt równoboczny oraz prostokątny.
Wiedzą już, co to średnica i promień koła. Samodzielnie dokonywali pomiarów. Utrwalili narzędzia pomiarowe: linijka ekierka, krzywik. Pobierając figury w "sklepiku" uczyli się je nazywać np. Poproszę o koło o średnicy 2 cm. Poproszę o kwadrat o boku 4 cm. Poproszę o trójkąt równoboczny.

To był ważny projektowy piątek. W zasadzie bez zeszytów, ćwiczeń i innych podręczników. Ważny bo było dużo działania i współpracy, edukacji i relacji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza